За нашою інформацією в законопроєкті 4167 “Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення” народні депутати, що служать забруднювачам, будуть намагатися знести одну з найважливіших норм законопроєкту – норму щодо передачі даних безперервного моніторингу в режимі реального часу, тобто миттєво. Вони хочуть, аби дані, отримані під час моніторингу, усереднювались та передавались за добу.
Але це безглуздя, скажете ви, і повністю вбиває ідею безперервного моніторингу! Саме так, відмовимо ми.
Бо залпові викиди будуть розчинятися при будь-якому усередненні, тим більше за добу. Тобто люди будуть бачити шалені викиди, а наступного дня дані будуть показувати, що все ок. Це повністю дискредитує всю ідею.
Як вони це виправдовують?
Аргумент лобістів:
Відповідно до вимог НДТМ у більшості випадків гранично-допустимі концентрації визначаються шляхом середньодобових вимірювань.
Відповідь:
Навіть якщо деякі речовини обраховуються як середньодобові показники, то це не означає, що його не потрібно передавати постійно. Обрахування і передача даних – зовсім різні речі. І не потрібно намагатися підмінити поняття!
Також вони нарікають, що у законопроєкті відсутнє визначення терміну “режим реального часу”, разом з тим він використовується в тексті законопроєкту. Отже, необхідно дати визначення терміну.
Погоджуємось! І даємо прийнятне тлумачення, яке не хоронить ідею безперервного онлайн моніторингу:
“Режим реального часу – це режим оброблення даних, який забезпечує взаємодію обчислювальної системи з зовнішніми по відношенню до неї процесами в темпі, максимально близькому до швидкості протікання цих процесів”. До речі, це визначення з ДСТУ 2226-93 “Автоматизовані системи. Терміни та визначення”. Бачите, жодних усереднень під час передачі даних?!
Диявол криється в дрібницях. І це саме та дрібниця, яка може вбити усю ідею моніторингу на джерелах викидів, а отже реального контролю за викидами великих забруднювачів.
Ми маємо розуміти, що якщо будуть прийняті правки з будь-яким усередненням даних під час передачі – проєкт закону можна хоронити.
Тож ми закликаємо всіх народних обранців використовувати ці аргументи під час спроб лобістів вбити ідею безперервного моніторингу на трубі!