Всі ми давно перевіряємо температуру повітря перед тим, як вийти на вулицю. А як щодо його якості – коли ви вперше замислилися про неї? Прочитавши в інтернеті лячну статтю? Або переїхавши до “зони впливу”, де такий сморід, що вікна не відкрити й речі не висушити? Чи може друзі пояснили?
Так от, ми хочемо бути тими друзями, хто пояснить і розкаже про інструменти захисту та впливу. І разом ми будемо боротися, аж поки Україна не стане чистою та безпечною.
Маєте питання? Пишіть нам на [email protected] з приміткою “Хочу зрозуміти”.
PM (particulate matter) – це мікроскопічні тверді або рідкі частинки у повітрі. Цифри показують їхній розмір. Так PM2.5 – це всі часточки діаметром до 2.5 мікронів, а PM10 – до 10.
Тверді частинки дрібнодисперсного пилу, які з’являються в результаті процесу горіння, є однією з найбільш шкідливих форм забруднення повітря. Вони не мають ані кольору, ані запаху і здатні проникати глибоко в легені, кровотік та мозок, викликаючи проблеми зі здоров’ям, включаючи серцеві напади, захворювання дихальних шляхів та передчасну смерть.
Численні дослідження показують, що безпечного рівня твердих часток не існує.
Air Quality Index (AQI) – це індекс якості повітря, формулу якого розробили в Агентстві з охорони навколишнього середовища США (US EPA).
Він показує забруднення “на зараз”, але з врахуванням останніх 12 годин. Тобто завдяки AQI ми можемо оцінити вплив забруднення на наше здоров’я з огляду на його рівень та час, впродовж якого воно тривало. Подумайте самі, за один раз організм впорається й виведе шкідливі речовини, але саме тривалий вплив завдає найбільшої шкоди, бо має накопичувальний ефект.
SaveEcoBot рахує AQI по основному забруднику – дрібнодисперсному пилу фракції PM 2.5 та інформує про можливі наслідки для здоров’я.