Нашому ГО SaveDnipro вже 1 рік (і 1 місяць)! І нам важлива ваша підтримка: www.savednipro.org/donate
На одному з виступів наша Ірина Черниш говорила про еволюцію екоактивіста. Вона відбувається дуже просто: спочатку людина бачить проблему і дивується, чому ніхто нічого не робить. Потім починає питати: “Хто цим повинен займатися?” Наступний крок: “Як я можу вплинути?” І нарешті: “Хто зі мною, блін?!”
Жарти жартами, але напевно хтось впізнав у написаному й себе.
Саме так і з’явилася й еволюціонувала команда SaveDnipro. У 2017 році ми зібралися разом задля боротьби за екологізацію найбільшого забруднювача м. Дніпра – ДТЕК Придніпровської ТЕС. З того часу і донині триває наша адвокаційна кампанія “Придніпровка, фільтруй!”. Про неї та інші адвокасі дізнайтеся більше з розділу “Наша діяльність”.
Є ще один факт про екоактивіста, і знов хтось впізнає себе: кілька років ми працювали виключно на волонтерських засадах та вкладаючи у проєкти сімейні кошти.
Ми почали з Придніпровки, але ідей і планів ставало дедалі більше…
SaveEcoBot – створений власним коштом інструмент задля вашого захисту. Хто не знає про можливість стежити за якістю повітря онлайн або брати участь в процедурах оцінки впливу на довкілля? Мерщій шукайте бота в Telegram, Viber або Messenger, переходьте у “Забруднення повітря” і підписуйтесь на перевищення. А потім знайдіть підприємства-забруднювачі, чия діяльність вас цікавить найбільше, і підпишіться на них, аби першими дізнаватися про їхні ОВД, перевірки, дозволи та інше. Або підпишіться на всю область одразу.
Бот агрегує дані зі всіх наявних в Україні мереж станцій моніторингу, які зберігають та передають дані онлайн: державних, громадських, комерційних. Серед джерел є й наша мережа станцій SaveEcoSensor. Громадський моніторинг якості повітря – ще один напрямок, який ми активно розвиваємо, і будь-хто з вас може до нього долучитися.
А що буде, якщо знищити всі дерева? Це природний захист і від забрудненого повітря, і від шумового забруднення. Вони дають тінь у спеку і є невіддільною частиною зеленої інфраструктури міст, захистом і відновленням якої ми постійно займаємось.
Ви не раз могли читати у нас про Постанову Кабінет Міністрів України №835. Це про відкриття даних. Адже нові переліки даних не з’являлися би у SaveEcoBot та в багатьох інших проєктах, якби законодавство не зобов’язувало розпорядників даних відкривати їх. Разом з колегами ми робимо все, аби якомога більше екологічних даних було відкрито, бо прозорість заважає красти й викривлювати інформацію, а відкритість дозволяє бачити масштаби проблеми й стимулює її вирішення.
Невеличкий спойлер! Незабаром з’являться нові переліки даних та інструменти SaveEcoBot, які суттєво спростять вирішення низки екологічних питань.
Отже, на що ми збираємо кошти?
- Просування вимог екологізації промислових підприємств
- Тотальний моніторинг якості повітря
- Відкриття і цифровізація екологічних даних
- Збереження та відновлення зеленої інфраструктури
- Посилення екологічної безпеки
Це не просто мрія.
Це наша велика амбітна мета.
І щоденна робота.
І ми дуже вдячні кожному, хто підтримує нашу боротьбу за право українців на чисте та безпечне довкілля та допомагає нашій організації залишатися стійкою та ефективною, адже далеко не всі наші проєкти фінансуються міжнародними партнерами.
Дякуємо вам! www.savednipro.org/donate