? ДТЕК пішов у Ва-банк та шантажує владу?

??‍♂️ Корпорація, яка виявилась найбільшим імпортером російської/білоруської енергії в Україну шантажує Президента та місцеві влади тим, що їх ТЕС (раніше була інформація про Бурштинську, тепер з’явилась про Придніпровську і ще 3 ТЕС) вимушені з 22 листопада уходити на вимушений простій.

Спробуємо розкласти всі питання по полицях.

Тож.

? Неспроможність конкурувати з дешевим імпортом з Росії та Білорусі – основна причина простою, на яку посилається ДТЕК у своїх листах до Президента та міських голів.

1️⃣ В умовах нового (вільного) ринку електричної енергії ДТЕК має конкурувати з іншими гравцями на ринку. Зауважимо, що компанії володіє 75% всієї теплової генерації в Україні.

Україна імпортує з Росії близько 170 мегаватів електроенергії, що складає менше ніж 1% від максимально можливого щодобового споживання.
Не дуже рівноцінне співвідношення, чи не так?

2️⃣ Як з’ясували колеги, компанії групи самі ж і є НАЙБІЛЬШИМ імпортером електричної енергії з Росії та Білорусі в Україну. Про це стало відомо журналістам видання «Наші гроші» від джерел в Мінекоенерго. Детальніше можна почитати ось тут http://bit.ly/2XTM1PU

3️⃣ Бурштинський енергоострів, 95% всієї генерації ЕЕ якого здійснює ДТЕК Бурштинська ТЕС, НЕ ЗАЛЕЖИТЬ від імпортної російської/білоруської електроенергії, тому що така ЕЕ до нього НЕ може потрапити навіть теоретично! А спалюючи вугілля на українській території та отруюючи довкілля Бурштину та прилеглих територій, електроенергія продається до Європи. Водночас на Закарпатті та в Івано-Франковській та Львівській областях ціни на електрику набагато вищі, ніж на решті території України.

Цікаво, що вугілля, яке було спалено в тому числі на українських ТЕС, Україна у 2018 році імпортувала з РФ 15 млн 009,424 тис. тонн на 1 млрд 822,792 млн доларів.

4️⃣ Разом із тим, компанія через внутрішні станційні газети розповсюджує серед робітників інформацію про те, що станції зупиняють саме через те, що конкурувати неможливо тому, що в РФ держава підтримує свої ТЕС, продаючи для них газ втричі нижче ніж продається газ для українських ТЕС.

⛏ Але ж основне паливо на українських ТЕС – вугілля, яке і видобуває компанія ДТЕК.

Варто зауважити, що вугілля, яке спалюється на українських ТЕС високозольне та із високим вмістом сірки. Таке вугілля не купують країни Європи, тому що дбають про здоров’я власного населення, хоча собівартість такого вугілля є низькою.

? Тож які насправді мотиви компанії ДТЕК? Якою буде реакція влади? Чи переживе країна без маневрових потужностей ДТЕКівських вугільних станцій? Та чи почне нарешті держава закладати у свої стратегії відмову від вугільних електростанцій, як це робить цивілізований світ?

PS. А поки всі станції продовжують свою роботу без суттєвих обмежень.

Підтримай внеском

Дякуємо, що хочеш допомогти нашому ГО стабільно розвиватися!

Аби підтримати нас, перейди за цим посиланням.