Вам напевно цікаво, що там із законопроєктом про зменшення промзабруднення? Бо ж минулого тижня ми розповідали, як “Тушки Ахметова” обгорнули в гарну назву не те що нікчемний – а відверто небезпечний для України законопроєкт. А 17 листопада його мали обговорювати в ЕкоКомітеті.
То чому ж ми не написали про підсумки того доленосного дня?
А все просто: розгляд законопроєктів 6004 (основного), 6004-1 (альтернативного, про який ми писали) і 6004-2 (комітетського) … перенесли для додаткового обговорення.
Тож ми разом із колегами підготували колективне звернення, де буквально препарували кожну лобістську зраду в 6004-1 і декілька необхідних правок у 6004-2.
Якщо коротко, то – альтернативний законопроєкт 6004-1 погіршить стан довкілля на найближчі 20 років, тому що передбачає:
- Продовження дії поточних нормативів на невизначений термін
- Створення перехідних планів скорочення викидів для всіх видів діяльності, що не відповідає Директиві 2010/75/ЄС про промислові викиди
- Створення перешкод для проведення громадських слухань і доступу громадськості
- Необов’язковість проведення позапланового заходу контролюючим органом для отримання дозволу
І при цьому він НЕ передбачає:
- “Моніторинг на трубі”, тобто моніторинг на джерелах викидів в реальному часі
Водночас законопроєкт 6004-2 в цілому ОК. Але має деякі неочевидні тлумачення щодо потенційного ризику негативного впливу на врахування думки громадськості в дозвільній процедурі. Чи от потенційне обмеження громадськості щодо звернень до контролюючих органів.
Отже, поточні редакції законопроєктів 6004 та 6004-2 в цілому відповідають вимогам Директиви 2010/75/ЄС та створюють передумови для проведення реформи управління промисловим забруднення та масштабної екологізації української промисловості. Тоді як проєкт закону 6004-1 створює реальні загрози для українського довкілля та громадського здоров’я.
Закликаємо членів Комітету рекомендувати відхилити законопроєкт 6004-1.
SaveDnipro разом із:
МБО “Екологія-Право-Людина”
ГО “АНТС”
ГО “Ініціативна група “Разом!”
ГО Центр екологічних ініціатив “Екодія”
ГО “Офіс довкілля”
ГО “Центр протидії корупції”
Повний текст звернення доступний тут.
This publication has been made within the frameworks of the Accountability Fund (Embassy of the Kingdom of the Netherlands). The views and opinions expressed in this article may not reflect the official position of the Embassy of the Kingdom of the Netherlands.