Другий рік поспіль наша Ірина Черниш входить до складу журі конкурсу публікацій “Кращий матеріал з екологічної тематики”.
“Особливо важко усвідомлювати побачене та прочитане на тлі боротьби за кожну важливу правку до природоохоронних законопроєктів”, – поділилася Ірина.
Цього року учасників було 77, а переможцями стали автори наступних матеріалів:
- “Поховані сміттям. Документальний фільм”
“Бути похованим живцем. Як це? А бути похованим сміттєвою лавиною? Таке буває? В Україні буває. Разом з трьома вдовами пожежних-рятувальників Мар’яна П’єцух шукала відповіді, чому 5 років тому загинули їхні чоловіки. Як це стало можливим, і чи через 5 років поніс хтось за це відповідальність? Як виглядає 60-ти метровий у висоту(!) сміттєвий полігон, і як працює бізнес на смітті?”
“Екологи кажуть, що діяльність ТЕС є шкідливою для людей, які проживають поряд, і сприяє розвитку у них онко-, пульмонологічних, серцево-судинних та алергічних захворювань. Натомість представники ТЕС заперечують цей факт, запевняючи, що вони витрачають десятки мільйонів гривень на зменшення шкідливих викидів в атмосферу, і причиною цих захворювань є загальний стан екології, а не тільки діяльність однієї ТЕС. Як є насправді, дізнавався Владислав Боднар”.
“Українець за рік використовує близько 500 поліетиленових пакетів, тоді як у ЄС цей показник близько 90 пакетів. Таку статистику озвучують автори законопроєкту №2051-1, яким планують заборонити безплатні поліетиленові пакети в магазинах. Його має розглянути парламент у другому читанні. Ініціатори впевнені, він не лише наближає нас до європейських практик, а і вигідний для споживача. Анастасія Дзюбак пояснює, що хочуть змінити”.
Тож, дивіться, читайте та знаходьте свою мотивацію бути еко!