Мало чим нас можуть здивувати забруднювачі м. Дніпра, але одному з найбільших виробників солодощів “АВК” це вдалося. Він з’являється як той “дядя з машини” і пропонує дніпрянам цукерочку, приговорюючи: “Ми піклуємося про наших споживачів”. І все б нічого, якби за цим “піклуванням” не стояли численні екологічні порушення.
Уявіть, під час останньої екоперевірки підприємства було виявлено ШІСТЬ(!) суттєвих порушень, тому що:
- вони працювали і здійснювали викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря БЕЗ дозволу на це;
- не забезпечили збирання, очищення та відведення зливових стічних вод;
- не визначили склад і властивості відходів, що утворюються при діяльності підприємства, ступінь їх небезпечності для навколишнього природного середовища та здоров’я людини – і не уклали договори щодо їхньої утилізації;
- не забезпечити здійснення розрахунку податкового зобов’язання з екологічного податку, та багато іншого!
Ну справді, це просто жесть.
Виробничі потужності АВК розташовані в одному з найбільш навантажених промислових міст України, повітря якого майже “дзвенить” від забруднення. Працівники підприємства живуть і дихають тим самим повітрям, що й інші дніпряни. І все-таки компанія порушує екологічне законодавство по трьох ключових напрямках: повітря, вода і відходи!
АВК пише: “Ми піклуємось про здоров’я споживачів. Свої солодощі ми виготовляємо на найсучаснішому високотехнологічному обладнанні”. І не дивлячись ні на що, ми хочемо їм вірити! Тому що прагнучи збільшити продуктивність потужності, просто зараз вони проходять процедуру оцінки впливу на довкілля (ОВД) і відкриті до наших з вами зауважень та пропозицій.
Аби долучитися, до 2 квітня 2021 року завантажте шаблон зауважень у SaveEcoBot, внесіть туди свої дані, зауваження та пропозиції, поставте дату та підпис і відправте на електронну адресу, вказану в шапці документа. Писати можна людською мовою, закон це дозволяє.
Ось посилання на процедуру ОВД:
Переходьте за зручним для вас посиланням, натискайте на кнопку “Подати зауваження” і завантажуйте шаблон.
На компанію також можна підписатись, аби не пропустити жодної нової екологічної інформації щодо неї.
Бережіть себе і не зловживайте солодким!)
Цей матеріал виготовлено в межах Ініціативи з розвитку екологічної політики й адвокації в Україні, що здійснюється Міжнародним фондом “Відродження” за фінансової підтримки Швеції. Думки, висновки чи рекомендації належать авторам/авторкам цього матеріалу і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст матеріалу несе виключно ГО “Save Dnipro”.