Пам’ятаєте, як ми боролися за відкриття нових екологічних даних? Це про ті дані, відкриття яких ускладнить економічні маніпуляції з екологічними питаннями. Так от схоже, що МИ ЦЕ ЗРОБИЛИ!
А тепер докладніше.
— Ще наприкінці 2018 року наша Ірина Черниш увійшла до Громадської ради при Мінприроди, і одразу ж одним з перших питань ми поставили саме відкриття нових даних.
— Ту ж саму позицію ми захищали і перед громадською радою місцевої Державної фіскальної служби (ДФС).
— Також ми звернулися з відповідними листами до Міністерства екології, ДФС та ще декількох суб’єктів, які відповідають за ці дані.
— Наші представники також долучилися до ініціативи OpenUp: за все відкрите, яка адвокатує відкриття даних у різних сферах.
— Потім ми розробили відкритий лист до Прем’єр-Міністра та Державного агентства з електронного урядування, який підтримала ціла низка організацій та ініціатив, таких як Transparency International Ukraine, Екологія промислового краю, Громадський Контроль та багато інших.
— Відомий майстер обробки даних з держзакупівель Ярослав Гарагуц та його Clarity Project також підключився до просування відкриття еконаборів.
— І вже здавалося, що ми програли, адже жодний з переліків не було включено до першого драфту нової редакції Постанови Кабміну №835, але на публічному обговоренні в Києві, куди десантувалися Павло Ткаченко, Ірина Черниш, Артем Романюков, нам разом з колегами зрештою вдалося переконати представників Агенції, що дані треба відкрити.
І от маємо результат! Тепер у форматі відкритих даних кожен громадянин зможе використовувати такі набори:
- перелік дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами об’єктів 1, 2 та 3 груп із зазначенням номеру та терміну дії;
- перелік ліцензіатів на провадження господарської діяльності з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин;
- перелік ліцензіатів на провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами;
- перелік декларацій про відходи, які подаються суб’єктами господарювання;
- перелік дозволів на спеціальне водокористування;
- інформація про надходження екологічного податку за окремими платниками податків.
Це спільна перемога цілої низки громадських організацій та ініціатив, з якою нас всіх і вітаємо, друзі!