Метою поїздки було привернення уваги до невиконання ДТЕКом екологічних зобов’язень, які були взяті під час приватизації Придніпровської ТЕС та не допуску перенесення строків виконання екологічної модернізації, зазначеній у діючому дозволі на викиди.
Найстаріша немодернізована теплова станція в Європі досі труїть дніпрян газопиловими викидами та золошлаками.
- Насамперед, пікет Save Dnipro під офісом ДТЕК привернув увагу декількох національних телеканалів. Проблему Придніпровської ТЕС виведено на національний рівень.
⠀ - Міністр екології Остап Семерак заявив, що документів для отримання нового дозволу на викиди в міністерство не надходило.
⠀ - Ініціативна група була присутня на засіданні Комітету ВРУ з питань екології аби висвітлити питання забруднення довкілля Дніпра від діяльності Придніпровської ТЕС. Деякі члени Комітету – Народні депутати Колєсніков та Сажко доклали зусиль, аби забовтати тему Придніпровської ТЕС. Мовляв, не лише на цій ТЕС такі проблеми, питання однієї станції схоже на політичне замовлення.
⠀ - Проведено брифінг у Верховній Раді за участю народних депутатів Сергія Лещенка та Вікторії Войцицької, в ході якого озвучені проблеми, вимоги та продемонстровано наочно золо шлакові відходи.
⠀ - Зранку під час пікету менеджмент ДТЕК висловив наміри провести перемови з групою Save Dnipro, але пізніше повідомлено про перенесення зустрічі на тиждень.
⠀ - 28 березня відбудуться громадські слухання щодо переводу котлів енергоблоків на спалення вугілля марки Г. Радше за все це буде ще одне показове шоу з повним залом робітників станції, але для нас це інструмент зобов’язати підприємство при модернізації провести і екологічні заходи зі встановлення очисного обладнання на всі блоки, що модернізуються вже в цьому році.
Нагадаємо зобов’язання Придніпровської ТЕС, що мають бути виконані:
- фільтрація викидів у повітря від пилу та газів;
- утилізація твердих відходів;
- постійний моніторинг на джерела викидів та границю санітарної зони.