Чуєте як з-за стіни суне екологічна інформація? О, так, це відкриття екологічних даних! І їх вже не спинити, як би проти цього не виступали всілякі Ланістери.
Вчора сталося чудове – прийнята третя редакція Постанови Кабінету Міністрів України №835 “Про відкриті дані”!
Що таке відкритий формат даних і навіщо він потрібен? Це формат даних, незалежний від платформи та доступний без перешкод для його повторного використання. Так визначає їх Постанова КМУ.
Але давайте простіше. Це переліки інформації (набори даних), які впорядковані у табличному виді та доступні для машиночитання.
Наприклад, перелік даних про дозволи на викиди в атмосферне повітря, по кожному конкретному забруднювачу, із номером, датою, стороком дії.
Такі набори відкритих даних дозволяють обробляти великі масиви інформації, будувати аналітику, та, завдяки сучасним інструментам, надавати доступ до такої інформації в зручному форматі.
Так працює наш SaveEcoBot. Він агрегує масив даних та впорядковує їх посуб’єктно або за регіональним принципом.
Але раніше ця інформація не була доступною у єдиному машиночитному форматі, або вона була не впорядкована.
Необхідно було інформаційними запитами збирати її у всіх розпорядників інформації, переносити у єдину форму, знаходити та виправляти баги. Коротше, страшне!
Екологічна інформація раніше мала низький пріоритет. Тому, коли всі сфери розширювали відкриті дані, природоохоронна сфера лише знайомилася з таким форматом.
Але ми це змінили!
Тепер інформація про головні дозвільні документи на забруднення довкілля будуть абсолютно відкритими для всіх громадян України!
Ми дякуємо всім, хто долучився до ініціативи відкриття наборів про екологічні податки. Поки ДФС відкрила не всі, а тільки екоподатки природних монополій, проте це більше, ніж просто відмова, яку ми отримували декілька разів.
Що відкрито можна подивитись тут.
Дякуємо всім, хто допомагав проштовхувати екологічні набори. Ми це зробили! Це справжня дія Оргуської Конвенції про доступ до інформації!
Працюємо далі, бо ековесна таки прийде!