Вимагаємо безперервний онлайн моніторинг викидів забруднюючих речовин стаціонарними джерелами!
- Чому ми досі достовірно не знаємо, що вилітає з труб підприємств?
- Чому дані про викиди у повітря ми маємо тільки на папері у звітах, які пишуть самі підприємства?
- Чому ми вимірюємо шкідливі речовини “на око” та “на вдихання”?
Може тому, що підприємства сплачують податки згідно з об’ємами викидів?
Може тому, що якби ми знали реальні дані про викиди, то такі підприємства не мали б права працювати взагалі, бо перевищують навіть українські граничні концентрації у кілька разів?
Так, відсутність датчиків (систем) моніторингу об’ємів та концентрацій шкідливих речовин на стаціонарних джерелах викидів підприємств створює наступні проблеми:
- неможливість зафіксувати наднормативні викиди забруднювача та інформувати про це населення;
- неможливість оперативного контролю техногенних аварій та катастроф;
- шантаж та тиск на підприємства з боку контролюючих органів чи недобросовісних суб’єктів участі;
- неможливість обрахування збитків (штрафів) за великий період наднормативних викидів;
- відсутність доказової бази для звернення до суду (контролюючими, правоохоронними органами, громадськими організаціями);
- маніпуляції зі сплатою (заниження розміру) екологічних податків за викиди в атмосферне повітря.
І ця проблема поки має більше питань, ніж відповідей. Але очевидно одне – не маючи реальних даних про промислові викиди, ніколи не з’являться стимули для екомодернізації застарілих виробництв, державний бюджет ніколи не отримуватиме реальних сум екоподатків за викиди у повітря, а українці будуть продовжувати платити власним здоров’ям за безконтрольність у цьому питанні!
Тому ми звертаємось до Уряду із пропозицією розробити законодавчі вимоги щодо безперервного онлайн-моніторингу викидів забруднюючих речовин стаціонарними джерелами з уніфікованою передачею даних та їх відкритою публікацією!
Попередньо ми вже неодноразово озвучували дану пропозицію різним суб’єктам законодавчої та виконавчої влади, представникам європейських партнерів України, та будемо продовжувати її просування. Бо промислова Україна вимагає контролю!
Просимо громадські організації, які мають бажання долучитися до ініціативи та сприяти розвитку безперервного онлайн-моніторингу викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря та підписати відкритий лист до Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука, написати нам про це повідомлення.