Чому ми долучаємось до Кліматичного маршу або як один міський голова забив на клімат і за 2 дні “з’їв” дерева на центральній площі
2 роки тому разом із авторами Зеленої програми Дніпра ми розробили Правила поводження із зеленими насадженнями, які депутати Дніпровської міськради затвердили на черговій сесії. Такою була розв’язка історії про знищення здорових платанів на вулиці Короленка та інших випадків ганебного ставлення до зеленого фонду в місті Дніпрі. Зараз там, де росли 50-річні красені, які рятували жителів від пилу, вуглекислого газу та спеки, стоять бетонні кадки з натяками на дерева.
Цьогоріч вандальського ставлення зазнали інші локації в місті. Реконструкція Успенської площі за заявами міських чиновників мала стати прикладом вписування існуючої зеленої інфраструктури в дизайн архітектурного проєкту. Але в реальності ми побачили протилежне – десятки прекрасних дерев винищені повністю!
На початку серпня в ООН підготували великий звіт щодо кліматичних змін, і він не містить жодної гарної новини для нас із вами. Потепління прискорюється, дерева, океани та ґрунти не встигають поглинати CO2, який викидається людством. На нас чекають страшні погодні явища: урагани, лісові пожежі. Та що там чекають – вони вже тут! Людство проґавило шанс на стримування кліматичних змін в існуючих рамках, і тепер залишається тільки адаптуватися до них, – таке резюме кліматичної групи при ООН.
Проте міському голові Дніпра, певно, до всього цього байдуже, і місто продовжує спотворюватися, змінюючись не згідно з новими викликами та реаліями, а в угоду проєктування великих площ на свій смак.
Що би не заявляли представники влади з екранів, їхні дії викривають і демонструють реальні плани горе-керівників.
І тому вже 26 вересня ми виступимо партнерами Маршу за клімат. Вимагатимемо реальних дій від центральної та місцевої влади, зокрема і дбайливого ставлення до зеленого фонду населених пунктів та збільшення фінансування на кліматичні програми.
Закликаємо всіх, хто може й хоче, приєднатися до заходу в столиці України. А поки що, як побачите вирубку дерев, дзвоніть 102. Поліцейські мають перевірити дозвільні документи, і якщо їх немає, зупинити вирубку.